12 Festiwal Filmowy Opolskie Lamy

Festiwal Filmowy Opolskie Lamy potrwa od 2 do 11 października. W programie znajdzie się dokument muzyczny, animowany i klasyka polskiego dokumentu. Będą im towarzyszyć również inne wydarzenia, takie jak koncerty, recitale i spotkania z zaproszonymi gośćmi.

W tegorocznej edycji Festiwalu organizatorzy zdecydowali wydzielić trzy sekcje konkursowe w Konkursie Etiud Filmowych: Animację, Fabułę i Dokument. Pozwoli to na wyrównanie szans w walce o nagrodę główną, a JURY Festiwalu nie będzie musiało wybierać pomiędzy gatunkami, skupiając się bardziej na walorach zgłoszonych filmów.

Źródło: https://www.facebook.com/XIFFOL/photos_stream

Źródło: https://www.facebook.com/XIFFOL/photos_stream

Pokazem towarzyszącym będzie Dokumentalna Odsłona Kina, której wielki finał odbędzie się 8 października. W tym dniu zostanie wyświetlone pięć filmów, a następnie rozpocznie się dyskusja z ich reżyserami na temat kondycji polskiego filmu dokumentalnego.

Zupełną nowością w tegorocznym programie będą filmy z sekcji Polityka Kina Polskiego, która będzie dotyczyła kina polskiego widzianego z różnych perspektyw – mówi Dorota Nowak.

Organizatorzy dodatkowo podzielili tę sekcję na trzy kategorie: „Słowo w filmie”, „Debiut w filmie” i „Muzyka w filmie”. Po projekcjach odbędą się spotkania z reżyserami, m.in. z Maciejem Cuske, Andrzejem Mellinem czy dobrze znanym już z poprzednich edycji Leszkiem Dawidem.

Wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny.

Festiwal odbędzie się w dniach 2-10 października w Opolu.

Szczegóły na stronie organizatora.

Opracowano na podstawie mmopole.pl.