2. Młodzieżowy Festiwal Filmowy „Moja przestrzeń”

Po raz drugi w Olsztynku odbędzie się Młodzieżowy Festiwal Filmowy „Moja przestrzeń”. Sukces ubiegłorocznej imprezy zachęcił pomysłodawców do organizacji jej następnej odsłony. Festiwal umożliwia młodym ludziom przedstawienie świata bliskiego ich doświadczeniom i obserwacjom, w różnej formie i konwencji za pomocą kamery czy telefonu komórkowego.

Festiwal, którego temat przewodni to „Moja przestrzeń”, adresowany jest do młodych mieszkańców naszego regionu. Celem konkursu jest inspirowanie młodzieży do twórczej aktywności, uwrażliwienie na problemy codziennego świata i sytuację młodego człowieka w świecie. Przedmiotem konkursu są krótkie filmy (do 10 minut), w których autorzy opiszą: rzeczywistość szkoły, domu, rodziny, grupy koleżeńskiej, otoczenia. Najciekawsze filmy zostaną nagrodzone. Pula tegorocznych nagród wynosi 3000 złotych.

Źródło: http://mdkolsztynek.pl/mlodziezowy-festiwal-filmowy-moja-przestrzen-2

Źródło: http://mdkolsztynek.pl/mlodziezowy-festiwal-filmowy-moja-przestrzen-2

W Olsztynku znajduje się lokalne kino „Grunwald” z długą historią i szczególnym klimatem, jednym słowem kino z „duszą”. W tym wyjątkowym miejscu odbędzie się 24 października 2014 r. Gala Filmowa, podczas której zostaną zaprezentowane, ocenione przez jury i widzów, zgłoszone projekty filmowe. W ramach Festiwalu organizatorzy planują również spotkania z twórcami, przeprowadzenie przez profesjonalistów masterclass, w tym na temat modnej technologii 3D.

Patronami Festiwalu są: Filmoteka Szkolna, Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, Kino Studyjne Awangarda w Olsztynie.

Więcej informacji na stronie organizatora.