5 edycja 48 Hour Film Project Warsaw

1

5. edycja 48 Hour Film Project Warsaw – 25.09 – 03.10.2015 r.

Już po raz piąty w Warszawie na przełomie września i października filmowcy będą mogli zmierzyć się z czasem i zrobić film w 48 godzin. 1 lipca 2015 r. ruszyła rejestracja ekip do 5. jubileuszowej edycji 48HFP Warsaw.

48 Hour Film Project to bezsenny weekend pełen wybuchowej mieszanki adrenaliny i kreatywności, podczas którego ekipy filmowe wymyślają, piszą scenariusz, kręcą i montują film. Festiwal jest szansą zarówno dla profesjonalistów, jak i dla amatorów na sprawdzenie się w tak wymagającym zadaniu, jakim jest zrobienie filmu w 48 godzin. Pokazuje, że jest to możliwe w krótkim czasie i przy niewielkim nakładzie środków. Ponadto zachęca filmowców do wyjścia z kamerą w przestrzeń miejską. Konkurs odbywa się na całym świecie od 14 lat w blisko 130 miastach na świecie.

Poza adrenaliną i nieprzespanymi nocami, jest przede wszystkim dobrą zabawą i wyzwala w uczestnikach wiele pomysłowości i kreatywności. Ułatwia też nawiązywanie nowych kontaktów pomiędzy środowiskami filmowymi. Dla wielu uczestników 48HFP może być pierwszym poważnym krokiem w kierunku dalszej kariery filmowej.

W ramach konkursu zarejestrowane ekipy mają 48 godzin na nakręcenie krótkiego (4-7 minut) filmu w oparciu o podany rekwizyt, bohatera i linijkę dialogu oraz wylosowany gatunek. Informacja o trzech obowiązkowych elementach, które muszą pojawić się w produkcji ogłoszone zostaną podczas Kickoffu – 25.09.2015 r., który odbędzie się w Mazowieckim Instytucie Kultury. Po 48 godzinach filmy muszą być gotowe i dostarczone na tzw. Dropoff – 27.09.2015 r. do godz. 19.30 w to samo miejsce.

Pokazy nakręconych filmów odbędą się od 29 września do 1 października w Kinie Luna. Są otwarte dla publiczności, każdy może kupić bilet i wraz z przyjaciółmi, rodziną obejrzeć dzieła, które powstaną podczas filmowego weekendu.

W konkursie biorą udział ekipy z całej Polski, a zgłosić się mogą zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. Kilkuosobowe jury, którego skład poznamy niebawem, wybierze najlepsze produkcje – aż w 13 kategoriach. Uroczysta gala finałowa podczas, której poznamy laureatów odbędzie się 3 października 2015 r. Zwycięska ekipa poza nagrodami rzeczowymi otrzyma bilety lotnicze i ze swoim filmem poleci na międzynarodowy finał Filmapalooza, gdzie ma szansę walczyć o tytuł najlepszego filmu roku 2015, nagrodę pieniężną i możliwość pokazu podczas MFF w Cannes 2016 w ramach Short Film Corner.

zwyciezcywawa2013

 Każdy, kto marzy o tym, żeby zrobić film, obejrzeć go na kinowym ekranie, marzy o karierze filmowca, który chciałby obejrzeć swój film w Cannes może zebrać swoją ekipę i zrobić film w 48 godzina.

Dodatkowym wydarzeniem, w którym może wziąć każda osoba z zarejestrowanej ekipy są  bezpłatne  warsztaty filmowe (19 – 20 września br.), które poprowadzą cenieni twórcy filmowy i autorytety z branży audiowizualnej.

Rejestracja do udziału w 48HFP Warsaw jest płatna. Wszelkie informacje o zasadach konkursu, wysokości opłaty rejestracyjnej dostępne są na stronie internetowej: www.48hfppoland.pl.

Formularz rejestracyjny: www.48hourfilm.com/warsaw

Projekt jest współfinansowany przez m.st. Warszawa.

Partnerzy konkursu: Mazovia Warsaw Film Commission, Mazowiecki Fundusz Filmowy, Mazowiecki Instytut Kultury, BadiBadi, Wspieram Kulturę.

Partnerzy strategiczni: Grolsch, Za Grolsch Kultury, Audionetwork.

Organizator: Fundacja Przestrzeń Filmowa

Więcej informacji:

www.48hfppoland.pl

www.48hourfilm.com

www.facebook.com/48hfppoland.pl

Źródło: Organizatorzy

Ekipa Sashimodo Pictures. Poniżej – pokaz filmu Studio 3 Piętro

ekipa plan fot Sashimodo Pictures

48hfp pokaz fot Studio3Pietro