6. Ogólnopolski Konkurs Filmów Amatorskich KLAPS

5 i 6 czerwca 2014 roku odbędzie się VI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Filmów Amatorskich KLAPS, organizowanego przez Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Bydgoszczy przy współpracy z Kinem Orzeł oraz Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy.

 

Konkurs jest skierowany do młodzieży w wieku od 18 do 24 lat i umożliwia jej wykazać się artystycznie oraz zadebiutować na rynku filmowym. Filmy będą oceniane w  trzech kategoriach:

FILM FABULARNY:
Czas trwania do 15 minut
Proponowane gatunki (komedia, dramat, horror, parodia)
Realizacja kamerą amatorską

REPORTAŻ:
Czas trwania do 8 minut
Realizacja kamerą amatorską

ANIMACJA:
Wykonanie techniką dowolną
Czas trwania do 5 minut

Poprzednie edycje konkursu cieszyły się dużą popularnością. W 2013 roku wpłynęło aż 136 prac. A w jury zasiadali m.in.  Konrad Aksinowicz, Krzysztof Nowicki, Marcin Sauter, czy Piotr Zwierzchowski.

W tym roku program KLAPSa będzie wyglądał następująco:

– 5.06 w Sali Kina Orzeł w godzinach od 10 do 18 odbędą się darmowe pokazy wszystkich finałowych filmów wraz z panelem dyskusyjnym na temat wartości merytorycznej i technicznej oglądanych produkcji. Widzowie będą mogli zagłosować na swój ulubiony film, który podczas Gali Finałowej otrzyma nagrodę GRAND PRIX

– 5. 06. organizatorzy zapraszają na kino letnie do kawiarni „Landschaft”, gdzie będą pokazywane filmy nagrodzone podczas poprzednich edycji konkursu

6.06. to dzień się warsztatów filmowych, na których 40 finalistów z całej Polski poszerzy swoją wiedzę i zdobędzie nowe umiejętności. Następnie młodzi ludzie będą mogli zwiedzić miasto podczas specjalnie przygotowanej wycieczki po Bydgoszczy z przewodnikiem.

– 6.06. o godzinie 17:00 w sali Kina Orzeł odbędzie się Gala Finałowa, podczas której nastąpi ogłoszenie wyników VI edycji KLAPSa oraz wręczenie nagród. Finaliści i zaproszeni goście poznają twórców oraz obejrzą nagrodzone przez jury produkcje. Zostanie także wręczona nagroda GRAND PRIX, wybrana przez publiczność podczas przeglądu filmów finałowych.

 

Więcej informacji na: http://klaps.bydgoszcz.eu