9. edycja Festiwalu Wakacyjne Kadry

Już  9 lipca rozpocznie się 9. edycja Festiwalu Wakacyjne Kadry, która odbędzie się w ramach Kręgów Sztuki w Cieszynie, Katowicach i Krakowie. Na uczestników czekają darmowe projekcje filmów, koncerty, warsztaty, wykłady i spotkania.

„Wakacyjne Kadry”, to festiwal filmowy, który odbywa się w Cieszynie od 2006 roku.. Przedsięwzięcie jest realizowane ze środków unijnych w ramach projektu „Ciesz się Cieszynem – Wakacyjne Kadry”. W konkursie biorą udział polskie filmy fabularne i dokumentalne, zarówno kinowe, jak i telewizyjne, które walczą o główną nagrodą – Złotą Podkowę.

Jak co roku, na festiwalu zaprezentowany zostanie przegląd najciekawszych tytułów kilku kinematografii narodowych. Jednym z cykli tematycznych tegorocznej edycji obok filmów duńskich, chińskich oraz rumuńskich, będą nowe propozycje: kinematografia serbska, indyjska oraz irańska.

Widzowie będą wybierać spośród kilkudziesięciu zaproponowanych tytułów, zgromadzonych w 14 cyklach tematycznych. Dodatkowo będą mogli uczestniczyć w programie Kręgów Sztuki, w którym znalazły się warsztaty, spektakle, wykłady oraz koncerty.

Źródło: http://wakacyjnekadry.pl/?pokaz-plenerowy-w-czeskim-cieszynie%2C687

Źródło: http://wakacyjnekadry.pl/?pokaz-plenerowy-w-czeskim-cieszynie%2C687

W ramach Festiwalu Kręgi Sztuki kilka ciekawych wydarzeń odbędzie się po czeskiej stronie, na terenie KaSS Střelnice.
Będzie to między innymi kino plenerowe, w ramach którego zostanie wyświetlony dokument pod tytułem „Trabantem do końca świata” (reż. Dan Přibáň).

„Wakacyjne kadry” potrwają do 17 lipca.

Wstęp jest bezpłatny po wcześniejszej rezerwacji w systemie internetowym.

Więcej informacji na stronie organizatora