Aurelia Aurox

10325698_805411806144270_2510890237307976500_n

Źródło: https://www.facebook.com/Aurelia.MiastoToGra/photos_stream

Aurelia Aurox, zwyczajna dziewczyna wkracza do nietypowej, psychodelicznej gry. Zaczyna ,,czuć słowa” i fascynację oraz podążać za wskazówkami Mistrza Gry. Co dalej z tego wyniknie?

,,Młoda kobieta o inicjałach AA żyje swoim życiem. Kiedy pewnego dnia kupuje bukiet czerwonych róż w przydrożnej kwiaciarni i postanawia przyozdobić nimi kuchnię Jej świat staje do góry nogami bowiem usłyszała pierwsze Słowo pierwszego Zdania, a ono i wiele innych Słów zmieniło jej życie na dobre. Z początku wszystko wydaje się ciekawe, a Głosu słucha z własnej woli, przez co nie zauważa nawet kiedy stała się niewolnikiem, bezmyślnie wykonującym polecenia Mistrza Gry sługą.”

źródło: http://aureliaaurox.wordpress.com/about/

Tak w skrócie twórcy dramatu psychodelicznego ,,Aurelia Aurox” opisują fabułę filmu. Jest to historia pewnej młodej kobiety, która w wyniku zrządzenia losu wplątuje się w pewną niebezpieczną grę. Wszystko zaczyna się od Słowa i tajemniczego Głosu. Zaczyna czuć coś, co może wydawać się nielogiczne i niedorzeczne – słowa. Od tej pory nic w jej życiu nie będzie jak dawniej. Czy ta historia dobrze się dla niej skończy, a ciekawość nie okaże się pierwszym stopniem do przysłowiowego piekła? Czy wyzwoli się z niewoli Mistrza Gry?

Film powstał na podstawie opowiadania ,,Miasto to gra”: Aurelia Krzysztofa ,,Sempa” Bieleckiego. Jednego z młodych polskich pisarzy i performerów współczesnego pokolenia. Ekranizacją zajęła się grupa ambitnych, niezależnych filmowców, którzy poznali się w jednej z warszawskich kawiarni w czerwcu 2013 roku i w lutym 2014 roku padł pierwszy klaps na planie ,,Aurelii…”. Zdjęcia zakończono 18 sierpnia tego roku. Kręcono w Warszawie m.in. w Łazienkach Królewskich, Antykwariacie Grochowskim, dworcu kolejowym, Placu Zamkowym i wielu innych lokalizacjach stolicy.

W skład ekipy wchodzą: Cezary A.D Staszek – scenariusz i reżyseria oraz producent filmu; Tomasz Krzywicki – kierownik produkcji i producent wykonawczy; Jakub Sztuk, Robert Rawłuszewicz – zdjęcia; Konrad Gawor, Adam ,,Stalker” Czarnecki oraz – muzyka; Patrycja Kazana – scenografia i kostiumy; Monika Pul – montaż i koloryzacja; Andrzej Pogonowski – koloryzacja i efekty. Michał Gwiazdowski – kierownik planu, Beata Mazur – skrypt, jak również, Mateusz Kalinowski, Michał Mańka, Tomek Gizelski i Marcin Sieczka – oświetlenie oraz Martyna Gromotka i Bogusław Wiktowicz – dźwięk na planie.

Obsada: Kamila Algawam, Marcin Bytniewski, Barbara Giedyk, Dariusz Waśniewski, Katarzyna Kulik, Aleksandra Dudczak, Aleksandra Zaorska, Dominik Wachowski.
Gatunek: dramat psychodeliczny. Forma: krótkometrażowy.