Pomóż sfinansować „Czarny Szlak Ebonitu”

Powstaje film krótkometrażowy oparty na motywach uniwersum S.T.A.L.K.E.Ra oraz mini powieści braci Strugackich.

„Czarny szlak ebonitu” opowiada historię tajemniczego Pustelnika, który żyje gdzieś na obrzeżach zrujnowanego świata. W ukrytym pod ziemią niewielkim bunkrze przeciwatomowym buduje coś, co może okazać się dla niego wybawieniem i powrotem do przeszłości. Aby jednak zebrać materiały potrzebne na budowę, musi wyjść na zewnątrz. A tam oprócz radioaktywnej atmosfery, czyha na niego wiele niebezpieczeństw.

Twórcy pragną stworzyć film z liryczno – nostalgiczną atmosferą, a jednocześnie jest pełnym emocji i suspensu dziełem. Dlatego sięgną do samych korzeni gatunku. Oprócz stonowanej ilości efektów specjalnych CGI, aktorzy będą głównie pracować z „żywymi” makietami.

Źródło: http://polakpotrafi.pl/czarnyszlakebonitu

Źródło: http://polakpotrafi.pl/czarnyszlakebonitu

Aby stworzyć uczucie odosobnienia na wielkim pustkowiu, niezbędne będzie użycie matte-paintingu, który można zobaczyć chociażby w takich filmach jak „Aliens”, „Planeta małp”, czy z nowszych produkcji „Book of Eli”.

Matte painting jest to proces tworzenia „krajobrazu” który wykorzystywany jest często w tzw. „establishing shots” – ujęciach gdy akcja filmu lub gry komputerowej przenosi się do nowej, często odległej lokacji. Każde matte painting tworzy się inaczej i nieraz wymaga to różnego podejścia. Czasem tworzy się je od zera, czasem w oparciu o nakręconą na planie filmowym scenę, czasem ze złożonym modelem 3D jako podstawą. Efekt można zobaczyć poniżej.

Źródło: http://grafmag.pl/artykuly/matte-painting-krok-po-kroku/

Źródło: http://grafmag.pl/artykuly/matte-painting-krok-po-kroku/

Reżyserem projektu jest Wiktor Kiełczykowski, znany z zaangażowania w serial internetowy „Horda„, a główną rolę w „Czarnym szlaku ebonitu” zagra Jacek Dewódzki, były wokalista zespołu Dżem, obecnie wokalista i lider zespołu Revolucja.

Aktualnie trwa zbiórka środków na realizację filmu na PolakPotrafi.pl.

Więcej informacji na facebook’u.

Opracowano na podstawie:

PolakPotrafi.pl

grafmag.pl/artykuly/matte-painting-krok-po-kroku/