Fantasy Film

1653756_822211311138667_1394401228_nDawid Wardzała ma dopiero 17 lat. Jego pasją jest film i produkcja filmowa. W 2009 roku, razem ze swoim młodszym bratem, Jakubem, założył amatorską grupę filmową Fantasy Film.

Właśnie w 2009 roku bracia nakręcili swój pierwszy film pod tytułem ,,Jack Stranger”, który otrzymał wyróżnienie na Ogólnopolskim Festiwalu Filmów Młodzieżowych ,,Stop” w Skrzyszowie – Ładnej. Rok później, na tymże festiwalu zdobyli III miejsce za ,,Reditus”. Pierwszym, poważniejszym filmem Dawida był ,,Aequatio”, który zwyciężył w powiatowym konkursie psychologicznym ,,Tolerancja – wrażliwi na różność, wrażliwi na równość” w Tarnowie oraz zajął I miejsce na Małopolskim Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ,,Bober Movie” w Ciężkowicach.

W 2012 roku Dawid wraz z ekipą nakręcił serię filmów ,,Inni” (powstały 2 części, a jeszcze w te wakacje, będzie premiera 3 części). Przedstawiają perypetie czterech nastoletnich przyjaciół, którzy walczą z przeciwnościami losu i starają się znaleźć swoje miejsce w nowej szkole. Mają też problemy z rówieśnikami, szczególnie z tymi związanymi z handlem narkotykami. Pewnego dnia wyzwanie rzuca im groźny przestępca o pseudonimie ,,Czas”. Stawia życie chłopaków do góry nogami oraz wystawia na próbę ich przyjaźń i wartości. Twórcy poruszyli problematykę przestępczości wśród młodzieży, przemocy szkolnej i narkotyków. Dwa pierwsze odcinki miały premierę w tarnowskim kinie Millenium, zostały przychylnie przyjęte przez widzów. Wtedy młodzi filmowcy postanowili nakręcić trzecią i ostatnią część ,,Innych”. Można obejrzeć je na YouTube.

Fantasy Film ma też na koncie parę innych krótkometrażówek.

Dawid i Jakub są bardzo młodzi, ambitni, zdolni i mają w sobie ogromne zamiłowanie do filmu. Wszystko wykonują samodzielnie, od scenariusza po montaż i promocję filmu. W trakcie kręcenia ,,Innych” pojawiły się problemy z nabyciem sprzętu do filmowania. Pomimo kłopotów ze zdobyciem funduszy i pomocy z zewnątrz nie poddali się i zrealizowali projekt. Ekipa próbowała sił m.in. na portalu polakpotrafi.pl

Obecnie Dawid pracuje nad scenariuszem nowego projektu fantasy ,,Królestwo Ciszy”.
Zatem apeluję do Was czytelnicy. Jeśli ktoś ma na zbyciu lub może wypożyczyć sprzęt do filmowania lub ma możliwość udzielenia wsparcia w inny sposób, można skontaktować się z Dawidem i spółką na stronie fanpage’u Fantasy Film.

Chłopaki mają potencjał i zapał oraz osiągnęli sporo sukcesów. Właśnie z tego powodu warto im pomóc.

Filmografia:

AEQUATIO

INNI

INNI odc. 3 – Trailer

How to make a movie