„Książę” w Warszawie

Po burzliwej premierze na tegorocznym 14. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty, zapraszamy na pokaz filmu „Książę” jutro po południu.

„Książę” jest próbą spojrzenia na Jerzego Grotowskiego z ukosa – przez pryzmat aktorów z zespołu Laboratorium, a w szczególności Ryszarda Cieślaka. Jego rola w spektaklu „Książę Niezłomny” była przełomem. Bez niego Grotowski nie stałby się tak radykalny wobec ciała. Radziszewski rekonstruuje biografię Cieślaka na podstawie fragmentów zachowanych przedstawień, zapisów treningów, listów, wywiadów. Zatrudnia grupę młodych mężczyzn, którym każe się zmierzyć ze słynną sceną finałową z „Księcia Niezłomnego”. Jednak mit genialnego duetu twórczego Grotowski-Cieślak rozbija dopiero wprowadzenie do narracji Teresy Nawrot. Aktorka, wieloletnia asystentka Grotowskiego, prywatnie kochanka Cieślaka odsłania intymne kulisy Teatru Laboratorium.

„Książę” – ani film, ani przedstawienie – to teatr zarejestrowany kamerą, oparty na archiwalnych materiałach, jednocześnie improwizowany i odgrywany. Nową formę twórcy nazwali „spektaklem dokamerowym”.

Projekcja odbędzie się jutro (tj. 11.10.2014) w warszawskim kinie Muranów o godzinie 15:00.

Czas trwania: 71 min
Bilety: 20 zł

Więcej informacji na fanpage’u.