Ostatnie słowo

Serwis You Tube jest znany niemalże każdemu internaucie. Na jego serwerach każdy może publikować swoje nagrania i udostępniać je całemu światu. Można tam znaleźć dosłownie wszystko – teledyski, zapowiedzi nowości kinowych, całe filmy. Powstają tam nawet amatorskie programy rozrywkowe. Pole do popisu jest tu ogromne, wręcz nieograniczone. Korzystają też z niego filmowcy, czego przykładem są tzw. seriale internetowe. Dla wielu świetna alternatywa dla większości głupawych seriali, telenowel w tradycyjnej telewizji. Jednym z nich jest niezależna produkcja youtubowa ,,Ostatnie słowo”.

,,Ostanie słowo” jest to opowieść o dwójce młodych ludzi, którzy przypadkowym zrządzeniem losu spotykają się i zawierają znajomość. Cała historia zaczyna się w parku, kiedy do sfrustrowanej po rozstaniu z chłopakiem Krystyny, dosiada się dowcipniś i podrywacz Marek. Każdy odcinek, trwający od 2 do 4 minut zawiera jedną scenkę z życia bohaterów. Rozmowy prowadzone między nimi są naszpikowane ironią, sarkazmem, żadne z nich nie owija w bawełnę i mówi drugiej stronie co myśli. W efekcie dialogi są bardzo zabawne, tym bardziej, że przedstawiony w serialu zarys relacji damsko – męskich nie jest ani trochę cukierkowy i więcej jest złośliwości pomiędzy Krysią i Markiem niż czułości. Mimo to oboje sprawiają wrażenie dobrze dobranej pary. Odcinki, mimo że są bardzo krótkie, potrafią rozśmieszyć i zapewnić rozrywkę na długi czas. Gra aktorska, choć nie idealna, jest na wysokim poziomie, wykreowane postacie potrafią wzbudzić sympatię widza, o czym świadczą przychylne komentarze pod każdym z odcinków. W serialu występują wspomniani wcześniej Krysia i Marek. Epizodycznie pojawia się też Rafał, znajomy i uczeń Krystyny, o którego Marek jest szalenie zazdrosny, dodatkowo bywa przyczyną kłótni pomiędzy parą. Aby nie spojlerować, tym osobom co jeszcze nie oglądały, a chciałyby zobaczyć serial, link do kanału znajduje się pod artykułem.

Reżyser: Agnieszka Franus. Scenariusz: Paweł Olearczyk, który występuje też w roli Marka. Krystynę gra Beata Śliwińska. W roli Rafała wystąpił Krzysztof Pęgiel. Dotychczas powstał jeden sezon serialu, złożony z 12 odcinków. Twórcy zapowiadają, iż w trakcie realizacji jest sezon drugi.

Kanał ,,Ostatnie słowo” na YouTube