„Papusza”, „Iskierka” i „Mocna kawa wcale nie jest taka zła” nagrodzone w 43. Edycji Lubuskiego Lata filmowego

To już koniec festiwalu w Łagowie. W sobotni wieczór w łagowskim amfiteatrze odbyła się gala wręczenia nagród i zakończenie festiwalu.
Spośród wielu filmów wybrano już zwycięzców poszczególnych kategorii. W tegorocznej edycji o miano najlepszych obrazów w najbardziej prestiżowej kategorii filmów fabularnych Lubuskiego Lata Filmowego (Złote, Srebrne i Brązowe Grona) ubiegało się 16 produkcji z Polski, Słowacji, Czech, Litwy, Ukrainy i Niemiec.

Pierwsze miejsce w konkursie filmów fabularnych oraz Złote Grono zdobył flm „Papusza” w reżyserii Krzysztofa Krauze. Drugie, jury przyznało filmowi „Ida” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego, Brązowym Gronem nagrodzony został film „Chce się żyć” w reżyserii Macieja Pieprzycy.

Międzynarodowe jury przyznało w tym roku również Nagrodę Specjalną filmowi „Cud” / „Miracle” w reżyserii Juraja Lehotskiego.

222

Kadr z filmu „Papusza” Źródło:www.offpluscamera.com/filmy/szczegoly/474

W konkursie filmów dokumentalnych Złote Grono z 30 kandydatów, wybrano film „Iskierka” w reżyserii Wiesławy Piećko.

W kategorii krótkich filmów fabularnych walczyło 29 filmów. Jury uznało za najlepszy film „Mocna kawa wcale nie jest taka zła” w reżyserii Aleksandra Pietrzaka.

W tym roku przyznano także specjalną nagrodę festiwalu – Brylantowe Grono –otrzymała ją aktorka Danuta Szaflarska za wszystkie wybitne kreacje aktorskie w filmach polskich i jej wyjątkową pozycję w gronie aktorów polskiego filmu.

Więcej na llf.pl