Pierwszy dzień lata

Cezary Pazura, Jadwiga Gryn i Lesław Żurek w niezależnym projekcie „Pierwszy dzień lata”. Trwa zbiórka środków na PolakPotrafi.pl

Pierwszy Dzień Lata to film w reżyserii Krzysztofa Liwińskiego nawiązujący do klasyki polskiego kina. Jest opowieścią o dwójce nieznajomych, zagubionych życiowo – młodej tancerce i wziętym prawniku międzynarodowej korporacji, którzy niespodziewanie trafiają na wyspę. Nieprzewidywalna natura i okoliczności w jakich się spotkają wymuszą na nich konfrontację z własnymi słabościami.

Źródło: www.youtube.com

Źródło: www.youtube.com

Jan (Cezary Pazura) spada z nieba na dziką wyspę. Nieprzytomnego mężczyznę i jego roztrzaskany balon odnajduje młoda kobieta (Jadwiga Gryn). Od tej chwili los tych dwojga nieznajomych ludzi splata się ze sobą. Rozpoczyna się gra o ich życie.

Bezradni i zagubieni próbują wydostać się z zaklętego labiryntu. Dwoje nieznajomych zdanych tylko na siebie.

On – dojrzały mężczyzna po przejściach, ona – naiwna i zbuntowana. Czy mogą sobie zaufać? Jakie skrywają tajemnice? Przeżyją tylko, jeśli pomogą sobie nawzajem. Dziki las, noc i tajemniczy myśliwi…

Rozpoczyna się walka o przetrwanie…

Ogromne poświęcenie kilkudziesięciu osób zaangażowanych w produkcję filmu zaowocowały zdjęciami, które już teraz można zobaczyć w załączonych filmach. Dwa lata pracy nad scenariuszem, 17 dni zdjęciowych, ponad 300 godzin na montażu. Cały ten trud nie może pójść na marne.

Źródło: www.youtube.com

Źródło: www.youtube.com

„Powstał imponujący materiał i jesteśmy przekonani, że cały film Was zachwyci. Jednak by zaistniał potrzebuje Waszego wsparcia. Bez Was ten film nie będzie kompletny!” – przekonują twórcy.

Otrzymane pieniądze zostaną przeznaczone na:

1. Korekcję barwną – będzie widać więcej, lepiej i ładniej.

2. Udźwiękowienie – każdy dźwięk będzie słychać wyraźnie.

3. Kompozycję muzyki – orkiestrowe wykonanie utworów do filmu.

„Pierwszy dzień lata” można wesprzeć na PolakPotrafi.pl.

Więcej na:

www.pierwszydzienlata.pl oraz na facebook’u.