Dyptyk Warszawski

W Warszawie powstaje film krótkometrażowy, ukazujący życie mieszkańców stolicy. Twórcami są nagradzani na festiwalach niezależni reżyserzy: Michał Słomka i Paweł Son Ngo z grupy Film Busters.

 

„Dyptyk Warszawski” będzie 30-minutową opowieścią o tym, jak stolica może wpływać na swoich mieszkańców: młodych ludzi pochodzących ze skrajnie różnych środowisk.

Tomek, Igor i Ania przyjeżdżają do Warszawy na studia i do pracy. Jednak trudy wielkomiejskiego życia negatywnie odbijają się na ich relacjach: przyjaźni i związku Tomka i Ani. Jednego dnia życie całej trójki ulegnie zupełnej przemianie.

Druga część filmu to historia pary Wietnamczyków. Trang i Long są członkami gangu narkotykowego, dla którego zajmują się produkcją marihuany. Lecz za ich pracą kryje się coś więcej…

„Dyptyk Warszawski” ma być kolejnym krokiem w karierze filmowców młodego pokolenia. Obraz będzie wizją dwóch reżyserów, którzy poznali się w jednej z warszawskich szkół filmowych i od tamtej pory stale ze sobą współpracują. Tym razem również łączą swoje siły do stworzenia wspólnego dzieła.

dyptyk2-400x283

Źródło: http://polakpotrafi.pl/projekt/dyptyk-warszawski

Michał Słomka jest absolwentem Akademii Filmu i Telewizji oraz Warszawskiej Szkoły Reklamy. Od zawsze fascynował go montaż filmowy („Akcja Odwołana”, „Martwe Dzieci”). Zajmował się także reżyserią („Akcja Odwołana”) oraz aktorstwem („Każdy ma swoje kino”, „Nie ma litości”, „Antygona”).

Paweł Son Ngo po maturze przeprowadził się do Warszawy, aby tam zdobywać wiedzę i umiejętności w Akademii Filmu i Telewizji na kierunkach: reżyserii oraz organizacja produkcji. Jego film dyplomowy „Antygona” został skrytykowany przez komisję za zbytnią ryzykowność i niekonwencjonalność. Paweł Son Ngo jest także pomysłodawcą i producentem projektu Film Busters.

W „Dyptyku Warszawskim” zobaczymy między innymi Piorta Nerlewskiego, Tomasza Włosoka, Annę Jażdżyk i Natalię Nguyen.

Dzięki wsparciu na portalu PolakPotrafi.pl twórcy mogli pokryć niezbędne koszty produkcji.

Prace nad filmem wciąż trwają. Po etapie zdjęć nadszedł czas na postprodukcję.

Więcej informacji na facebook’u