Przystanek do nieba – w poszukiwaniu swego miejsca na świecie

10170714_730025627142826_1654138653365079023_n

Najnowszy, krótkometrażowy projekt Mariusza Kamińskiego czeka na Wasze wsparcie.

Mariusz Kamiński, twórca ,,Świata Walerego” i ,,Życia smak”, zbiera fundusze na swój najnowszy , krótkometrażowy film ,,Przystanek do Nieba”. Jak we wcześniejszych projektach, Kamiński skupia się nie tyle na rodzinie i jej problemach, co w szczególności – na motywie podróży głównego bohatera. Podróży w poszukiwaniu siebie i swego miejsca na ziemi.

Tym razem jest to opowieść o miłości, rodzinie, samotności i pożądaniu. Ekipa pracująca nad filmem zapowiada, że będzie dużo zabawnych zwrotów akcji, wzruszeń i ciekawych bohaterów. Głównym bohaterem filmu jest emeryt Edward. Mieszka ze swoim synem Robertem i jego żoną Barbarą. Jest egoistyczny, zadufany w sobie oraz ma problemy z hazardem. Kiedy z domu znika pozłacany zegarek synowej, który nie jest pierwszą rzeczą zaginioną w domu, małżeństwo postanawia przenieść teścia do domu opieki. Mężczyzna trafia do ośrodka na przedmieściach Warszawy, prowadzonego przez skąpą panią Adelę. Na miejscu poznaje dwóch pensjonariuszy: Tomasza i Adasia oraz Grażynę. Tomasz i Adaś planują ucieczkę z ośrodka, a Edward postanawia się do nich dołączyć. Ich plan był już o krok od realizacji, kiedy nieoczekiwanie pojawia się atrakcyjna opiekunka Ewa.

Życie mieszkańców domu spokojnej starości wypełniają troski i radości, przygody, przeróżne sytuacje. Czy Edwardowi i jego nowym kolegom  uda się uciec z ośrodka?

Zainteresowanie udziałem w filmie wyrazili tak wybitni aktorzy, jak: Zofia Czerwińska (Grażyna), Janusz Leśniewski (Edward), Dorota Stalińska (Adela, wystąpiła także w ,,Świecie Walerego”).

Do 18 października 2015 r. trwa na portalu crowdfundingowym Polak Potrafi, zbiórka funduszy na realizację filmu. Warto projekt wesprzeć nie tylko ze względu na zainteresowanie ze strony wybitnych postaci polskiej kinematografii.

Swoje wsparcie dla projektu możecie okazać klikając Tutaj.

Serwis off-film.pl obejmuje projekt ,,Przystanek do Nieba” patronatem medialnym.