Reportażyści-amatorzy na start!

Już po raz piąty Staromiejski Dom Kultury- we współpracy z Instytutem Reportażu i  Festiwalem Camera Obscura – Fundacją Sztuki Art – House-zapraszają do udziału w Konkursie Reportażu Amatorskiego.

Ideą konkursu jest zachęcenie reportażystów-amatorów, pasjonatów sztuki filmowej, do ekspresji  w niełatwym i wymagającym, ale bardzo ważnym w sensie artystycznym i społecznym gatunku filmowym – na polu reportażu amatorskiego. Pomysł na to filmowe współzawodnictwo zrodził się – zdaniem twórców – w odpowiedzi na wzrost popularności serwisów społecznościowych i mediów obywatelskich. To one dają dziś możliwość pokazania się, zaistnienia,komentowania,ale także pracy, rozwoju zawodowego i artystycznej ekspresji.

Autorzy filmowych reportaży o tematyce społeczno – kulturalnej mają czas do 22 listopada 2015 roku. Obszar poruszanych przez reportażystów dziedzin życia,klucz w  doborze bohaterów i tematów są nieograniczone. Jedynym kryterium jest wrażliwość artystyczna, rzetelność i szczerość przekazu, potencjał emocjonalny i społeczny wymiar reportaży.

Zakwalifikowane do finału prace zostaną zaprezentowane i nagrodzone 4 grudnia 2015 roku, podczas finałowego pokazu w Staromiejskim Domu Kultury. To wtedy wyłoniony zostanie również zwycięzca całego konkursu, który otrzyma 1000 złotych nagrody głównej.

Laureaci konkursu mogą również liczyć na zaprezentowanie przygotowanych filmów na  Planete Doc Bydgoski Aneks 2016, podczas „Wieczoru z nagrodzonymi” w Faktycznym Domu Kultury Instytutu Reportażu  oraz podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Filmów Nieobecnych, Staromiejskiego Domu Kultury.

Więcej o 5. edycji  Konkursu Reportażu Amatorskiego na :

http://www.konkursreportazu.sdk.pl/

https://www.facebook.com/events/1610174239272074/