„Ring Wolny” na PolakPotrafi.pl

Powstaje unikatowy film o polskim boksie i istocie tego sportu. Wybitni pięściarze opowiedzą o swoich zmaganiach w ringu oraz o tym, jak boks wpłynął na ich życie. Dowiemy się, jak ogromnych wyrzeczeń i pracy wymaga dojście na szczyt, poznamy codzienną, bardzo ludzką stronę życia sportowców. 

Każdy z bokserów opowie o części swojego życia bezpośrednio lub pośrednio związanej z boksem, a także o historii tego sportu rozwijającego się na przestrzeni lat. Bohaterami „Ringu Wolnego” będą:

Źródło: www.facebook.com/RingWolny/

Źródło: www.facebook.com/RingWolny/

Grzegorz „ Nice SuperG” Proksa – dwukrotny mistrz Europy. Pogromca mistrza świata IBF Sebastiana Sylvestra. Jeden z najlepszych bokserów wagi średniej w historii Polski.

Krzysztof „Diablo” Włodarczyk – mistrz świata WBC i były mistrz IBF, wygrywający walki, w których skazywany był na porażkę. Do swojej listy zwycięstw dopisał  Rachima Czakijewa – mistrza olimpijskiego z dewastującym ciosem.

Dariusz „Tiger” Michalczewski – bokser zawodowy, który posiadał pasy mistrza IBF,WBA,WBO. Pokonał całą plejadę mistrzów świata m.in. Virgilla Hilla, Graziano Rocchiganniego, Montella Griffina.

Józef Grudzień – złoty i srebrny medalista olimpijski. Pogromca Wiliktona Barannikowa (IO w Tokio 1964). Trenowany przez legendarnego Feliksa Stamma.

Tadeusz Pietrzykowski – bokser który jako jeden z pierwszych trafił do obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau (nr obozowy 77). Jako więzień toczył walki z pięściarzami różnych kategorii wagowych. Boks pomógł mu przetrwać, a podczas pobytu w obozach poznał takich ludzi jak św. Maksymilian Kolbe czy rotmistrz Witold Pilecki.

Źródło: www.facebook.com/RingWolny/

Źródło: www.facebook.com/RingWolny/

Projekt „Ring Wolny”, realizowany przez debiutującego reżysera Marek Suchemia, będzie pełnometrażowym filmem dokumentalnym. Wymaga on znacznych nakładów finansowych, dlatego twórcy uruchomili zbiórkę funduszy na PolakPotrafi.pl.

Więcej na fanpage’u filmu.