Bohater naszych czasów

Powstaje niezależny dokument o Powstańcach Warszawskich, którego motywem przewodnim będzie pokazanie jak cenne jest życie oraz ważne czerpanie radości z każdej sekundy. Celem filmu jest wskrzeszenie pamięci następnych pokoleń nie tylko polskich i niemieckich, ale również europejskich.

Powstanie Warszawskie było jednym z momentów historii Polski, kiedy rzeczywistość wyprzedziła wyobraźnię. W przeciągu 63 dni Polska straciła około 200 tys. obywateli, w większości intelektualistów, którzy mogliby tworzyć nową powojenną rzeczywistość.

Źródło: http://www.tyler.com.pl/

Źródło: http://www.tyler.com.pl/

Produkcje o tematyce Powstania Warszawskiego, które powstały do tej pory, nie korzystały ze skarbnicy wiedzy, pod postacią erudycji, doświadczenia i ogromnej wiedzy dotyczącej po prostu życia. „Bohater naszych czasów” będzie inny. Przede wszystkim nie będzie on tylko opowiadał bezpośrednio o Powstaniu Warszawskim, a wykorzystywał wiedzę Powstańców w odpowiedzi na fundamentalne pytania o życie. Na miejsca realizacji filmu wybrano m.in. najwyższe punkty widokowe stolicy, na których zostanie przeprowadzona część zdjęć.

Fundamentem filmu są proste, ale nie łatwe pytania: Czy narodziny bohaterstwa zaczynają się dużo wcześniej niż moment próby? Czy bohaterem każdy człowiek powinien być sam dla siebie? Kim jest bohater? Reżyser Przemysław Tyler będzie starał się znaleźć na nie odpowiedzi. Tymczasem na najważniejsze pytanie: Jak na co dzień być bohaterem dla siebie samego? Odpowiedzą sami Powstańcy.

Źródło: http://www.tyler.com.pl/

Źródło: http://www.tyler.com.pl/

Przygotowania do filmu trwają już od wielu miesięcy, jednak bez wsparcia finansowego niemożliwe będzie jego pełne zrealizowanie. Twórcy filmu angażują swoje serca, umiejętności i oszczędności jednak do pełnej realizacji potrzebują wsparcia. Można pomóc im jeszcze przez dwa tygodnie na portalu WspieramKulture.pl.

Aktualnie film ubiega się także o patronat honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Bronisława Komorowskiego.

Premiera jest zaplanowana na wrzesień bieżącego roku.

Więcej informacji na tyler.com.pl