BRF

Wszystko rozpoczęło się od pisarskich zapędów 12-letniej wówczas Zuzi Chomutowskiej. Zmagając się wówczas z depresją, zaczęła pisać książkę. W ten sposób powstał ,,BRF”, czyli cykl powieści fantasy. Powstały dotąd 4 części: ,,Cień kobry”, ,,Mroczne postanowienie poprawy”, ,,Bracia fioletowej krwi” oraz ,,Szczęście zaklęte w kamieniu”. ,,Cień kobry” doczekał się wydania i publikacji, w wydawnictwie internetowym shopmybook.com  Link do książki Cień Kobry. Niestety ze względu na pewne problemy ze strony wydawców książka i próbach kradzieży, jak to ujęła Chomutowska: powieść wróciła do szuflady. Po 10 latach, dorosła już Zuzanna, za namową znajomych i wsparciu siostry Emilii, przekształciła powieść (jej pierwszą część) w scenariusz serialu. Dziś wspiera ją siostra, która pozostała przy niej i projekcje, kiedy jedna część ekipy się wykruszyła, a druga część straciła zapał do pracy nad serialem. W ten sposób BRF stał się rodzinnym projektem.

Warto tutaj wtrącić jeszcze parę zdań o siostrach Chomutowskich. Zuzanna jest z zawodu, a także z pasji florystką. Jak sama podkreśla – ma artystyczną duszę. W szkole uczęszczała do klasy artystycznej, grała w szkolnym teatrze oraz nagrywała ze znajomymi amatorskie filmy. Dla niej bardziej od pieniędzy liczy się pasja i satysfakcja. Oczywiście też dzielenie się twórczością z innymi. Siostra Zuzanny, Emilia jest z wykształcenia pedagogiem wczesnoszkolnym, także z pasji występowała w szkolnym teatrze i amatorskich projektach. Do tego też odcisnęła swój ślad w literaturze, wydając dwie książki: ,,Chyba zołza”, ,,Kawaleria i kawalerki”. Jak podała Zuzanna, pierwsze odcinki serialu będą kręcone w Wasilkowie pod Białymstokiem, jesienią i zimą. Choć siostry rozpoczęły kręcenie pierwszych scen. Serial będzie ogólnodostępny na serwisie YouTube.

Fabuła BRF – serialu fantasy, rozgrywa się w świecie alternatywnym. Krainie Lazzo od dłuższego czasu zagraża pewien, tajemniczy człowiek, zwany Cieniem. Jego atrybutem, jest noszona przez niego maska w kształcie kobry. Włada Dalekim Wschodem. Cesarzowa i jej Rada, którzy początkowo nie wzięli na poważnie zagrożenia ze strony Cienia, muszą stoczyć ciężką walkę o życie i wolność. Zlekceważony przeciwnik okazuje się tzw. władcą światła – Lucyferem. Umiejętność władania światłem wykorzystuje, jak najbardziej do zabijania i niszczenia przeciwników. Tworzy nową, groźną chorobę, zamieniającą ludzi w krwiożercze stwory oraz armię, złożoną z orków, goblinów, trolli, upadłych elfów i ludzi, którzy stanęli po jego stronie. Przeciwnik wydaje się nie do pokonania. Jednak okazuje się, że jest pewien sposób na to by unicestwić Cienia. Królowa elfów razem z generałem, odnalazła w starej księdze legendę o innym władcy światła, który ma możliwość pokonania wroga. Okazało się, że jest nim narcyzowy elf – Giselner Denerad, mający zdolność do zamieniania się w białego kruka, wygnany sprzed laty, gdy był podejrzewany o morderstwo. Rada zleciła odnalezienie mężczyzny, płatnej zabójczyni Bu Raukkce Foresee. Jak ta historia się zakończy, pokaże czas.
Siostry Chomutowskie nadal poszukują aktorów, statystów i sprzedawcy na plan serialu. Produkcja niezależna, amatorska non-profit.

Zainteresowani uczestniczeniem w produkcji serialu mogą zgłosić się na Faceebook’u: Grupa BRF