Żelazny obłok

Czy istnieje raj na ziemi? W najnowszym filmie Nikodema Wojciechowskiego przekonujemy się, że świat, który na pierwszy rzut oka wygląda idealnie, szybko okazuje się być więzieniem.

aaa333

Źródło: https://www.facebook.com/ironcloudshort

Główny bohater wraz z rodziną żyje we wschodnim państwie totalitarnym. Po zatrzymaniu i pobiciu przez policję organizuje ucieczkę do sąsiedniego państwa, wolnego, bogatego, będącego na wyższym poziomie rozwoju technologii. Imigranci zostają przyjęci z otwartymi ramionami, Jednak raj wkrótce przemienia się w miejsce, w którym panują żelazne zasady i narzucane idee przypominające władzę totalitarnych państw – tak prezentuje się zarys fabuły krótkometrażowego filmu science fiction, realizowanego w Krakowie.

Nikodem Wojciechowski wraz z grupą filmową poruszają temat inżynierii społecznej wielokrotnie omawiany przez Stanisława Lema oraz Philipa Dicka: „Zamierzamy pokazać wewnętrzny kosmos bohaterów, poruszyć kwestie psychologiczne, społeczne i etyczne, związane z istnieniem czynnika powstrzymującego agresję i stworzyć tym pole do popisu dla kunsztu aktorów. Bez silenia się na wielkie efekty specjalne i modne twarze, jednak z zachowaniem atrakcyjnych zdjęć i wartką akcją” – mówią autorzy projektu na stronie PolakPotrafi.pl, na której zorganizowali zbiórkę funduszy na realizację „Żelaznego Obłoku”.

Źródło: http://polakpotrafi.pl/projekt/iron-cloud

Źródło: http://polakpotrafi.pl/projekt/iron-cloud

Środki na portalu croudfundingowym zostały zebrane w tydzień, co może utwierdzać nas w przekonaniu, że polski widz pragnie czegoś innego niż to, co do tej pory oferowały nam rodzime ekranizacje. „Chcemy spróbować przywrócić lekko zaniedbany gatunek science-fiction polskiemu filmowi oraz podnieść rangę filmu niezależnego w Polsce i pokazać, że da się ciekawie tworzyć poza głównym nurtem”

Projekt zapowiada się niezwykle interesująco, a jego końcowy efekt będziemy mogli zobaczyć już 8 czerwca (niedziela) o 20:00 w sali kinowej Małopolskiego Ogrodu Sztuki na ul. Rajskiej 12 w Krakowie [https://goo.gl/maps/LPJj6].
Wstęp wolny.

 

Więcej informacji na filmowym fanpage’u