Zgłoś swój film na 8. edycję festiwalu Off Plus Camera

Off Plus Camera przyjmuje zgłoszenia do Konkursu Głównego „Wytyczanie Drogi”, Konkursu Polskich Filmów Fabularnych oraz sekcji From The Gut. Projekty można wysyłać jeszcze do lutego przyszłego roku.

Off Plus Camera jest jednym z najbardziej wyrazistych wydarzeń filmowych w Europie Środkowej, odbywającym się w Krakowie, organizowanym jako część miejskiego projektu Sześć Zmysłów. Skupia się na kinie niezależnym i promocji młodych twórców. Najważniejszym elementem festiwalu jest konkurs główny ‘Wytyczanie drogi’, w którym startuje dwanaście pierwszych bądź drugich filmów walczących o Krakowską Nagrodę Filmową w wysokości 100 tysięcy dolarów. Reżyser zwycięskiego filmu zostaje wybrany przez międzynarodowe jury złożone z wybitnych filmowców i znawców kina.

Filmy należy zgłaszać poprzez platformę: Withoutabox, która jest otwarta dla filmowców z całego świata, dzięki czemu każdy może zgłosić swoją pracę. Warto przysłać swoje zgłoszenie, bowiem jest o co walczyć.

111

Źródło: www.offpluscamera.com/

Konkurs Główny „Wytyczanie Drogi” to główna sekcja Festiwalu skierowana do reżyserów stawiających początkowe kroki w kinematografii. Zgłosić należy swój pierwszy bądź drugi pełnometrażowy film. Krakowska Nagroda Filmowa w wysokości 100 tys. USD przypadnie twórcy najlepszego obrazu, o czym zadecyduje międzynarodowe jury. Do konkursu zostanie zakwalifikowanych 12 produkcji.

Również międzynarodowi jurorzy przyznają Polski Noble Filmowy – nagrodę (100 tys. PLN) dla najlepszego polskiego filmu. Głównym celem sekcji Konkurs Polskich Filmów Fabularnych jest promocja, tego co obecnie najlepsze w polskim kinie. Zakwalifikowane produkcje to przegląd najciekawszych zjawisk i trendów, jakie pojawiły się w polskiej kinematografii na przestrzeni ostatniego roku. O zwycięski laur powalczy 10 polskich filmów.

Prowokujące, mocne, nie pozwalające widzowi przejść obok nich obojętnie, a zarazem najnowsze, najodważniejsze i najlepsze. To filmy, które widzowie obejrzą w sekcji From The Gut, która stanowi wizytówkę niezależnego amerykańskiego kina.

Filmy można zgłaszać w następujących terminach:

do 30 listopada, opłata zgłoszeniowa – $20

do 30 grudnia – $25

do 30 stycznia – $30

do 15 lutego – $35

 8. edycja Festiwalu Off Plus Camera odbędzie się od 1 do 10 maja 2015 roku.

Opracowano na podstawie www.offpluscamera.com