Złote Koty – Festiwal Teledysków Niezależnych

Co to są teledyski? Zapewne każdy wie, i nie raz w swoim życiu je oglądał, najczęściej jako film obrazujący piosenkę. Teledyski mogą także występować jako niezależne, krótkie formy, obejmujące różnoraką tematykę. Może się wydawać, że są traktowane, jako gatunek filmowy po macoszemu. Jednak nie musi tak być.
Fanom i twórcom teledysków, szczególnie tych niekomercyjnych, serdecznie polecam przyjazd 5. lipca do Lublina. W tymże mieście kultury i studentów odbędzie się po raz pierwszy gala konkursowa i Festiwal Teledysków Niezależnych – Złote Koty. Miejsce imprezy – Muszla Koncertowa w Ogrodzie Saskim, przy Alejach Racławickich. Organizatorami są: Bogusław Byrski (Człowiek z maszyną) i Damian Bieniek (Bieniek Film). Zgodnie z założeniami twórców, festiwal powstał w celu propagowania twórczości ludzi, pasjonujących się tworzeniem wideoklipów. Każdy uczestnik, na konkursie festiwalowym, ma szansę na przedstawienie swoich dzieł przed publicznością. Ma pełną dowolność tematyczną Organizatorzy nie wprowadzają ograniczeń wiekowych i pod względem doświadczenia. Jedynym warunkiem jest tworzenie poza komercją.

Organizatorzy opisują ideę festiwalu następująco:
„…zachęta do podjęcia wyzwania, odwaga do zmierzenia się z marzeniami.
…sposób na pobudzenie wyobraźni, odkrycie własnego potencjału, rozpalenie pasji.
…droga do realizacji pomysłów, rozwoju kreatywności, tworzenia sztuki.
…kompozycja i aranżacja obrazu, światła i dźwięku.
…poruszenie.
…zaskoczenie!

Festiwal tworzymy z pasji do twórczości niezależnej, nieprzewidywalnej, kontrowersyjnej.

Tworzymy go z pasji dla niezależnych, nieprzewidywalnych i kontrowersyjnych twórców.”

Główną nagrodą w konkursie są trzydniowe warsztaty, prowadzone przez Jana ,,Yacha” Paszkiewicza – ojca polskiego videoklipu.

Strona internetowa Festiwalu

Projekt Festiwalu na wspieramkulture.pl – tutaj można wesprzeć finansowo organizację festiwalu.