Znamy zwycięzców Top Shorts 2015

15 lipca zakończyła się I edycja Top Shorts, międzynarodowego festiwalu filmowego online, poświęconemu filmom krótkometrażowym. Oto lista zwycięzców w następujących kategoriach: 

Najlepszy film: ,,Sleeping death” David Casademunt, Hiszpania

Najlepsza animacja: ,,My Big Brother” Jason Rayner, USA

Wyróżniona animacja: ,,Way out” Yukai Du, Wielka Brytania

Najlepszy dokument: ,,The chance for a new life” Mateo Bava, USA

Wyróżniony dokument: ,,Putting the ribbon back on” Richard Louprasong, USA

Najlepszy dramat: ,,Button eyes” Marlom Meirelles, Brazylia

Najlepsza komedia: ,,Out with a bang” Toryn Westcott, Wielka Brytania

Wyróżniona komedia: ,,A novel approach to a dating” Emmet O’Brien, Irlandia

Najlepszy thriller: ,,Light games” Laszlo Barbo, Włochy

Wyróżniony thriller: ,,No more tomorrows” Chris Emmons, USA

Najlepszy horror: ,,Vagabond” Ryan Sheridan, Kanada

Najlepszy film science-fiction: ,,The cause” Marco De Luca, Wielka Brytania

Wyróżniony film science-fiction: ,,Through The Uncanny Valley” Pasquale M. Greco, Kanada

Najlepszy film akcji: ,,Upovanie” Liro Peltonen, Finlandia

Najlepszy kryminał: ,,Last hit” Gregory Herman, USA

Wyróżniony kryminał: ,,Dirty bill of health” Rob Carpenter, USA

                                      ,,Loose cannons” Joseph Skorman i Sharif Nakleh, USA

Najlepszy ,,Inspirujący” film: ,,We as people” Chris Phillips, Timor Wschodni

Najlepszy film ,,indie”: ,,The brightest star” Grant Pollard, Wielka Brytania

Wyróżniony film ,,indie”: ,,Still” Wiliam Lu, Holandia

                                           ,,Playthings” Brian Boenau, Bryan Loy, USA

Najlepszy micro film: ,,Status change” Rajesh Naroth, USA

Wyróżniony micro film: ,,The joy of reading” James Chapman, Wielka Brytania

Najlepszy film: Nadzieja: ,,Jordanne” Zak Razvi, Wielka Brytania

Kinematografia: ,,Decay” Mike Stern Sterztnski, Polska-USA

Najlepsza edycja: ,,Horla” Gabriel Galand, Francja

Najlepszy reżyser: David Casademunt – Sleeping Death


Wyróżnienie w kategorii reżyseria: Karlos Alastruey – Aitziber in the Tunnel,

                                                           Yan Giroux – Mi Nina Mi Vida

Najlepszy aktor: Tom Gibbons ,,Sidetracked”

Wyróżnienie w kategorii najlepszy aktor: Jan Harrelson ,,Sea Odyssey”

Najlepsza aktorka: Angie Alexander ,,Light Games”

Wyróżnienie w kategorii najlepsza aktorka: Harriett Olins ,,Sidetracked”

                                                                          Mireia Vilapuig ,,Sleeping Death”

Najlepszy dziecięcy aktor: Matt Rossitch ,,Sea Odyssey”

Najlepsza dziecięca aktorka: Tia Morgan ,,Shine”

Pełna lista zwycięzców tutaj